Відкрити головне меню

Інциклопедія β

Нотатник

«A problem has been detected and Windows has been shut down to prevent damage to your computer»
~ Windows про Нотатник

Нотатник (від англ. notation — знак і nick — диявол, тобто диявольський знак) — троянська програма, створена у 1631 році відомим ядерним фізиком Василем з Ужгорода. Зараз використовується терористичним угрупованням Некрософт для слідкування за комп’ютерами, на яких встановлена ОС Windows.

Зміст

Передумови створення та історія написанняРедагувати

Одразу після закінчення другої міжгалактичної війни перед усім людством постало питання, не вирішене з часів появи рахівниць: «Як звантажувати порно?». Найкмітливішими виявились українські фахівці. Впродовж двох років у ЧАЕС велися наукові роботи, спрямовані на поліпшення якості шпигунських програм. 18 лютого 1631 року тогочасний директор ЧАЕС, Василь з Ужгорода, створив програму «Знак». Вона розроблювалася під архітектуру рахівниць «Карпати Д-34» і стала революційним винаходом, оскільки могла закінчувати роботу нічого не зламавши. Але кілька помилок в коді спричинили незвичні викиди радіаційної енергії в навколишнє середовище, тому програма стала некерованою. Історія зберегла останній запис у щоденнику пана Василя:
«13 жовтня 1631, п’ятниця
Я не знаю, що мені робити. [Програма] Наче сказилася, я не можу її контролювати. Сподіваюся, людство мені пробачить.»
Наступного дня його знайшли мертвого в громадському туалеті. Експертиза показує, що пан Василь наклав на себе руки та захлинувся від несподіванки. Його перелякані товариші вирішили додати слово «диявольський» до назви програми, посилаючись на дату смерті вченого. Нотатник було декомпільовано і закопано під Чорнобилем.
Через більш ніж три століття про винахід українців дізнався Білл Гейтс. Він витратив 22 роки на написання подібної програми. Вперше цього троянського коня застосували у Windows 3.1, бо у попередніх версіях використовувалась тільки бета. Тепер у небезпеці перебуває половина жителів Землі, оскільки Нотатник знаходиться в кожній версії Windows.

Основні відомостіРедагувати

  • Нотатник розташований у теці X:\Windows\, що одразу змушує задуматися над його вірусним походженням, бо всі подібні програми містяться в окремо створеній для них директорії.
  • Його розмір — 60-70 Кб, погодьтеся — це занадто мало для непідробленої програми.
  • Назва програми, NOTEPAD.EXE, написана великими літерами, щоб замилити очі користувачам, наче це — дуже важливий файл.
  • У вищезазначеній теці всі файли різного кольору, лише explorer.exe та NOTEPAD.EXE однотонні, отже, розробники вважали, що недосвідчений користувач може ненароком переплутати ці файли та запустити Нотатник замість IE.

Принцип діїРедагувати

Нотатник створює файли lptX, де Х — цифра від 0 до 9, в кожній директорії. В них зберігається інформація про користувачів комп’ютеру, яка потім передається до серверів Некрософт, навіть без під’єднання до інтернету. Ці файли ніде не відображаються, але спробуйте зберегти текст набраний у Нотатнику в файл lpt1 або просто перейменувати якийсь інший файл у lpt1 — у вас нічого не вийде! Також ви не зможете зберегти файл з ім’ям comX: це ім’я використовується такою ж зловісною програмою Paint.

КомандиРедагувати

Нотатник може сприймати спеціальні команди, вигадані та написані досвідченими борцями проти зла. Ці команди виглядають як «аааа ббб ввв ггггг». Ось приклад, яким користувався сам пан Василь з Ужгорода для того, щоб вгамувати свій винахід:

this app can crash

Якщо ви впишете це в Нотатник, а потім збережете, то після відкривання файлу зможете побачити відповідь. Команду можна використовувати лише один раз для кожного файла через величезні викиди радіації.

Чи знаєте ви, що…Редагувати

  • В Нотатнику загалом більше функцій ніж у Windows.
  • Аварія в Чорнобильській Академії сталася саме через спробу вилучити залишки коду Нотатника.

Дивіться такожРедагувати

 

Не подужав без малюнків!
Тут немає зображень! Це робить статтю незрозумілою для людей, які не вміють читати.
Ви можете допомогти Інциклопедії, додавши їх.