Відкрити головне меню

Інциклопедія β

Тайліх Ярослав Володимирович

Ya vam nichego ne dolzhen.png

Любі друзі, шановна Україна, ахтунґ!
Ця стаття про політику. Подумайте, чи дійсно ви хочете її читати? Ми вас попереджали!

Ярослав Володимирович Тайліх — перший мер Івано-Франківська.

Тайліх Ярослав Володимирович
Taylikh.jpg
Тайліх (вгадайте де він)
Ім'я при народженні Ярослав Мудрий Тайліх
Народився 1959
Івано-Франківськ
Національність Гуцул, навіть українець
Місце проживання Івано-Франківськ
Інші імена Тайліх
Відомий студент
Рід діяльності колишній міський голова
Титул Його Величність, Мер всього Івано-Франківська
Термін 24 серпня 199125 червня 1994
Політична партія Народний Рух України
Віросповідання Греко-Католик

Зміст

РодовідРедагувати

Прапрадід Тайліха воював в Першій Світовій Війні на боці УНР в лавах Українських січових стрільців, і боровся з польськими окупантами. Потім його прапрадід вступив в УВО Євгена Коновальця. Його прадід помер від Голодомору, б’ючись з Червоними окупантами. Його дід служив в УПА. Його батько був шістедесятником. Сам він був радянським дисидентом, і ще в 18 років вступив в Народний Рух України. Всі його предки були корінними Франківчанами і корінними українцями.

РелігіяРедагувати

Всі в родині Тайліха (починаючи з часів самої Брестської Унії) були ревними греко-католиками.

ПередісторіяРедагувати

Ярослав Тайліх був звичайним студентом-практикантом звичайного Університету «Нафти і газу». Якось він собі просто гуляв Франківськом (насправді він просто заблудився) і наткувся на партійний осередок Народного Руху України. Там його зразу спитали: «О, хочеш бути мером?» Оскільки він був бідний студент (а жерти треба було щось), він відповів «Так».

Що зробив для Івано-Франківська?Редагувати

Зразу ж як Тайліх став мером Івано-Франківська (буквально в день його інавгурації) він перейменував Станіславів на Івано-Франківськ, зняв пам’ятник Леніну, встановив пам’ятник Івану Франку (не плутати з Іваном Франком), впровадив День Міста Івано-Франківська, перейменував дофіга і трішки вулиць(появились вулиці Мазепи, Петлюри, і Бандери, що в черговий раз лякало москалів), навернув весь Івано-Франківськ в святу греко-католицьку віру, відкрив Аеропорт в Івано-Франківську, відкрив концерти на озері, і ще багато всього доброго зробив для менканців міста. Воістину, таких мерів Івано-Франківськ більше не матиме.

ФальсифікаціїРедагувати

Наступні вибори, які б насправді мали продовжити його термін перебування на посаді мера він програв. Він заявляв про відверті фальсифікації на виборах, але йому ніхто не вірив. Кажуть, що нова влада його просто викинула. На привелике щастя для франківчан, і на превиликий жаль для нової влади і москалів, після нього прийшов кунівець Борович.

ЕміграціяРедагувати

Після виборів виїхав назавжди в Америку, що дає підстави клятим москалям стверджувати, що Тайліх насправді «американський шпіон». Але ми то знаємо, що москалі завжди брешуть. В еміграції Тайліх отримав нагороду від тодішнього президента Америки «За Заслуги перед США». Цікаво які?


Попередник:
не було
Мер Івано-Франківська
1991 — 1994
Наступник:
Борович