Довідка:Архів

Це поточна версія (№ 47477) цієї сторінки, збережена користувачем Бот Інциклопедії (обговорення | внесок) о 04:14, 27 червня 2015. Якщо сторінка підлягала перевірці, ця версія може відрізнятися від перевіреної версії.
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)

Архів — сторінка, на якій зберігається неактуальна/застаріла інформація, яку збережено з історичних інтересів.

МетаРедагувати

В процесі роботи розмір сторінок обговорення, витрачений трафік та навантаження на сервер під час їх перегляду та редагування постійно збільшується, швидкість завантаження сторінок зменшується.

Способи архівування сторінкиРедагувати

Існує декілька способів архівування.

КласичнийРедагувати

Необхідно створити нову підсторінку, наприклад, Обговорення користувача:Тест/2010-12, записавши старі обговорення та вилучити записані обговорення з основної сторінки. Для посилань на підсторінки можна скористатись шаблоном {{підсторінки}} або включенням спеціальної сторінки за допомогою коду {{Special:PrefixIndex/{{FULLPAGENAME}}}}.

Історія редагування сторінки зберігається в одному файлі, розмір якого може бути досить значним. Сторінка архіву має окрему історію, ніяк не пов'язану з текстом сторінки.

За допомогою перейменування сторінкиРедагувати

Перейменувати сторінку на підсторінку, додавши до назви слеш (ASCII Alt+47) /рік-місяць (іноді — ще й -день) або порядковий номер: 1, 2, 3 і т. д. Наприклад, Обговорення користувача:Тест на Обговорення користувача:Тест/2010-12. Потім з перейменованої сторінки повернути на попередню необхідну кількість тексту, шаблонів, посилань, тобто оформити її згідно чинних вимог.

Іноді до назви сторінки під час створення архіву додають слово «Архів», але це не обов’язково.

З перейменуванням сторінки її історія редагувань не зникає, змінюється лише назва сторінки. Текст на цій сторінці відповідає її історії редагувань.

Зовнішній вигляд архівуРедагувати

Архівована сторінка, зазвичай, містить {{Архів}}, завдяки якому сторінка має відмінний від інших зовнішній вигляд (наприклад, сірий фон сторінки та інше).

Список архівних сторінокРедагувати

Список архівних сторінок можна знайти у відповідній категорії.