А поцчєму Ви спгашиваєтє?
«- Саро Самуїлівно, і де Ви таки зустрічали цей Новий рік?
- Як завжди, в ліжку...
- І багато було народу?»
~
«- Ребе, у моєї доці Цилі дитинка народилася до весілля. Це великий гріх?
- А шо, по-Вашому, бідна дитинка мала знати дату весілля?»
~

Звідки взялисяРедагувати

 
Євреї знають, що це таке

Звідки взялися — того достеменно невідомо. Проте, дуже давно. Тисячі з чотири роки тому. І одразу ж з появою по всіх Вавилонах з Єбиптами почалися єврейські погроми.

Древніші од євреїв традиційно вважаються лише гуцули, афроамериканці та русины.

Працювати древні євреї любили. Працювали вони, переважно, у трьох галузях: розмноженні та розпорошенні по світу єврейського народу, складанні богоугодних канонічних книг та фарцюванні. Вони могли би дістатися на справжню землю обітовану (Центральна та Східна Європа), але їхній провідник Моше (Мойсей) почухав кучеряву голову і вирішив їх привести на смужечьку землі між Синаєм та Мертвим Морем, оскільки по дорозі в Центральну Європу їх би перестріляли хетти та пролікували блискучою міддю на віки віків мідноголінні глечики. Все-таки, тоді євреї були занадто малочисельні, щоби протистояти європейським та анатолійським народам і переконалися, шо лекше буде битися зі всякими пустельними племенами і ретельно відбирати їхні землі, берігши Айґюптос (Єгипет) від набігів кочівників. Однак лише через приблизно дві с половиною тисячі років вони змогли дістатися до справжньої Землі обітованої. Греки про всяк випадок її назвали Європою через небагато століть після смерти легендарного Моше. Але, коли євреї пізніше дісталися в Європу, то помітили, шо вона густо заселена іншими народами, котрі в дедалі більших кількостях шанували їхнього дуже знаменитого співвітчизника: Ісуса Христа або Спасителя. Але вони не розгубилися — стали заполонювати тамтешні або засновувати власьні містечка, а їхнє життя так живописно описав сам Шолом-Алейхем.

Коли древні русины розпочали будівництво трансконтинентального переходу з Вавилона в Ужґород, євреї фарцонули їм китайські запчастини. В результаті ввід в експлуатацію переходу кілька раз переносився, а потім і взагалі перехід завалився. Все звернули на українців. На тому й порішили.

За шмекер на фарці євреїв примушували в Єбиптах випалювати цеглу. А того вони не любили. В результаті Мойсей, напускавши крові в ріки, хмари жабів і сарани на автошляхи та сільгоспугіддя, попрохав миролюбно так фараона: «Відпусти народ мій». І той, зціпивши зуби і подолавши щем серця, відпустив. Отак і з’явилися.

ЗнанняРедагувати

Знали Бога, Авраама [1], Мойсея, гуцулів, Закон, лома та цвяхосмика. Більш детально про це в статті Мойсей. Вміли помпувати колесо, пекти мацу і робити красиве обрізання. Внаслідок комплексних знань Закону, лома та цвяхосмика окремі євреї вигадали теорію відносності та випустили Привида комунізму.

Оскільки знання так і палали в єврейських головах, багато з них подалися в науку. Як результат, 68% скажених вчених — євреї (якщо не по крові, то за переконаннями і способом мислення — точно).

Внесок у культуруРедагувати

Внесок євреїв в культуру перевищує в чомусь навіть внесок в культуру русинів. У чому конкретно, оголосить центр Розумковського після завершення вивчення усіх екзит-полів. У всякому разі, відомо, що євреї запровадили обрізання. А Ростропович ще й грав на віолончелі. Це якщо не згадувати про Яна Табачника, який окрім гри на акордеоні наробив дітей Тетяні Нєдєльській і цілувався з Кучмою.

Євреї в УкраїніРедагувати

«Яремо, герш ту, хамів сину!»
~ Т.Г.Шевченко про сердешні відносини євреїв та українців

На території нинішньої України євреї проживали давно і радісно. Ще віщий Олег ходив «отмстіть нєразумним хозарам». А хозарський каганат — таки да! — мало не поширився на Київський каганат.

Весело били євреїв за Хмельниччини, за козаччини, опісля Катеринщини, за більшовиччини та за часів Фатерлянду. Комуністи самі любили євреїв, і навчали цієї любові прямо з піонерів.

Євреї і спортРедагувати

«Я занімаюся спортівною рибалкой...»
~ Єврей Віллі Токарєв за спорт

Євреї дуже люблять спорт. Серед них багато видатних спортсменів. Не будемо зупинятися лише на Ботвінніку і Карпову. Спорт, здоровий образ життя і кошерне харчування, для ортодоксального єврея то їхнє все.

Єврейські традиції в УкраїніРедагувати

Традиція їсти на Паску суху мацу без солі, печеного поросяти, яєць і домашньої ковбаси якось в Україні широкого застосування не отримала.

Натомість, від євреїв в Україні пішло:

  • Справляти українське весілля під традиційне єврейське «Сорок на восьму» та «Хаванагілу». Особливо кошерно, коли незаміжні українські дівчата із наодруженими українськими парубками під ці мелодії весільним вечором грають в ромашку струмочок.
  • Як не згадати абсолютно недоцільну традицію розбивати після шампанського весільні келихи нареченим і нареченою [2]
  • Ті, хто не мають змоги знайти чи то в Карпацьких горах, чи то на вході до Львівського метрополітену, чи то на Севастопольській набережній їдалень кошерного харчування, можуть раптово і надовго стати вегетаріанцями.
  • Від них же пішло «Не вари скаженого кролика із вухами його батька».

Вороги євреївРедагувати

Всі Аллах і мусульмани.

ВиноскиРедагувати

  1. Авраам - івр. Богдан
  2. Ну, у євреїв — там це все більш аніж зрозуміло: биті келихи розлітаються на друзки, як розпорошено було народ божий, а за другого пришестя Машіаха усі друзки зберуться до купи, повстане Єршалаїм, і будуть євреї правити іншими народами. От, чи покличуть вони в карманичі наших наречених — навряд чи.

 

 

Тук-тук! Зайнято!
На цю мить стаття дописується користувачем usik64.
Можливо, він вийшов попалити або посидіти у туалеті. Але він повернеться, чесно-чесно!