Goopalo Vasyl 01.jpg

Гупало Василь — персонаж українського епосу, супергерой, що захищає інтереси простих людей.

Гупало Василь зустрічається в казках, сказаннях різних народів різних часів. Цей персонаж, як відомо, може перебувати в двох фазах. Якщо в першій він — звичайна людина, яка часто займається творчою діяльністю, то в режимі супергероя Василь постає велетнем, який власноруч розправляється з легіонами ворогів. Обидві фази відрізняються, окрім фізичних розмірів, ще й очима, в першій вони звичайні, в другій — великі та сяючі, наче прожектори. Вочевидь, в другій фазі очі водночас є джерелом світла, яке необхідне для бою та виконують функції залякування ворогів. Деякі дослідники називають другу фазу режимом «турбо».

Згідно з епосом, Гупало Василь закінчує свою місію, повертаючись до звичайного творчого життя та передає естафету наступному Василю. Отже, можна стверджувати, що Гупало Василь є супергероєм, що існує поза часом.

Перші згадкиРедагувати

Першу згадку про Василя Гупала знайдено в селі Майданецьке (Тальнівський район Черкаської області), на розкопках в урочищі Гребенюків Яр. 3600—3100 до н. е.,ранній етап Трипільської культури

ГеографіяРедагувати

Окрім України згадки про Василя можна знайти в Аргентині, Бразилії, Канаді, Австралії і скрізь на планеті, в місцях, де є чорнозем. Наприклад, в Аргентині він відомий як El Asesinas De Chupacabras. За тамтешніми свідоцтвами, Гупало Василь вбив чупакабру, що нападала на мешканців містечка Сан Сальвадор де ХуХуй, підманивши її на сало.

Версії походження прізвищаРедагувати

  1. Прізвище Гупало відноситься до другої групи українських прізхвищ — в якій суфікси вказують на професію чи характерну дію людини: -ій (Палій) -ай (Тягай) -ло (Гупало) -йло (Міняйло) -ун (Тихун) -ан (Мовчан) -ик, -ник (Пасічник) -ар (Кобзар).
  2. Гопал /санскр. Ґопала/ — одне з імен Крішни восьмого втілення сонячного бога Вішну. Ґопала (в буквальному перекладі з санскриту «пастух корів») — одна з форм Крішни в індуїзмі, Крішна як дитина-пастушок, зачаровує дівчаток-пастушок ґопі і приваблює звуком своєї сопілки Бансурі самого Купідона. У слов’ян відомий під ім’ям Купала. Ім’я Гопала досить рясно відбите у запорозьких козаків — Гупало, Гупал, Гупаленко.

Правила життяРедагувати

З казок відомо про три правила життя Василя:

  1. Злу має стати зле.
  2. Добру має бути добре.
  3. Все одно добро закохає зло.

СьогоденняРедагувати

  1. 1 квітня 2015 року в містечку Білланн (Данія) всесвітньо відома компанія LEGO Group презентує нову серію іграшок «Супергерої світу». Першими трьома фігурками будуть Фет-Фрумос, Дата Туташхіа та Гупало Василь.
  2. Український музичний гурт Танок на майдані Конґо записав для альбому «Дзеркало» пісню «Гупало Василь». На початку літа очікується прем’єра однойменного кліпу.