Донецьк — аул, розташований далеко на південний схід від Чорнобиля, у місцевості, відомій як Дике Поле. Батьківщина Туркмен-паші та його нащадка, олігарха Ахмета Рінатова, великий промисловий та фізкультурний центр.

місто Донецьк
«Пролетарі усіх країн — єднайтеся!»
Донецьк.gif
герб Донецьку
Статус адміністративний центр області
Країна Flag of Ukraine.svg Україна
Область Донецька
Засновано у 1869 році
Місто з 1917 року
Населення 965800 чол.
Національний склад сепаратисти, гірстка свідомих (дивна річ — усі свідомі тут або дуже старі, або дуже молоді)
Мер Олександр Олексійович Лук’яненко з 2002 року

ІсторіяРедагувати

Донецьк був заснований, як і усе інше на світі, Туркмен-пашою (за іншими даними, якимось там Х’юзом, але у самому місті таку думку безпечніше не висловлювати). За дивовижним збігом обставин, сам Туркмен-паша народився у Донецьку. Цей парадокс вченими не розгадано й досі.

ГеографіяРедагувати

Аул розташований біля річки Кал-Міус (названа так переселенцями з річки Міус, які зрозуміли, що їх річка була чистіша). За легендою, Донецьк, як і священний Улан-Батор, був заснований на п’яти пагорбах, але зараз, через велику кількість помешкань хобітів, порахувати пагорби дуже важко.

ПромисловістьРедагувати

У місті добре розвинута промисловість з виробництва кумису (ТМ «Геркулес»), та добування загадкових чорних камінців, що горять при нагріванні (олб. вугілльо). Продуктивність останньої складає у середньому 50-100 людських жертв на рік, унаслідок чого Донецьк є одним зі світових лідерів з добування цих камінців.

 
Офіційний донецький календар

ФізкультураРедагувати

У місті грає татарська народна футбольна команда «Шатер» (рос. Шатёр).

Цікаві місцяРедагувати

З цікавих місць — хіба що казино «Flamingo», де знаходиться штаб-квартира донецької мафії, та палац Ахмета Рінатова, який нещодавно замінив шматок нікому не потрібного ботанічного саду.

Сучасний станРедагувати

 
Досить часте явище в сучасному Донецьку

Нині Донецьк тимчасово є столицею всія ДНР, яка, мабуть во славу Рассіі-матушкі, зруйнувала місто майже повністю. При відвідуванні Донецьку тепер обов’язково потрібно мати при собі георгіївську стрічку, пляшку водки і вміти гучно горлати «Расія, прійді!» чи «Слава Путєну!». ДНРська влада видає російські паспорти прямо на лінії розмежування між Україною та цим совково-русскім міром.

Див. такожРедагувати